małe litery  duże litery  wysoki kontrast wysoki kontrast
rot
rotrotrot
» STRONA GŁÓWNA » Spotkanie z odbiorcami ciepła

            W dniu 30 stycznia br.  w siedzibie suwalskiego PEC-u odbyło się spotkanie kierownictwa spółki z przedstawicielami największych odbiorców ciepła w naszym mieście. W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele wszystkich Spółdzielni Mieszkaniowych, Zarządu Budynków Mieszkalnych, Szpitala Wojewódzkiego, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Suwalskiego Ośrodka Kultury, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ZNB Nieruchomości.

            W trakcie spotkania przedstawiona została taryfa dla ciepła, która weszła w życie z dniem 1.01.2018r. i będzie obowiązywała do końca 2018 roku. Pomimo wzrostu cen węgla, udało się utrzymać cenę ciepła właściwie na dotychczasowym poziomie, jej wzrost jest minimalny , bo wynosi średnio 0,2%, a więc nie będzie praktycznie odczuwalny przez odbiorców.

            Kolejnym tematem zaprezentowanym na spotkaniu były inwestycje, jakie spółka zamierza zrealizować w najbliższych latach, m.in.:

1.                 1. Przebudowa i termomodernizacja ponad 10 km sieci ciepłowniczej  w mieście w latach 2018-2020. Na ten cel spółka pozyskała środki finansowe w Funduszu Europejskiego w wysokości 7,2 mln zł.

2.                    2. Budowa instalacji spalania biomasy oraz likwidacja węzłów grupowych - na oba zadania spółka złożyła wnioski o dofinansowanie ze środków unijnych, inwestycje są zaplanowane na 2019 rok.

W grudniu ubiegłego roku otrzymaliśmy certyfikaty PreQurs  oraz znaki NO SMOG, jako potwierdzenie tego, że ciepło sieciowe dostarczane przez naszą fimę jest czyste tj. bezpieczne dla środowiska i ludzi oraz  przyczynia się do redukcji niskiej emisji w naszym mieście. W związku z tym, otrzymane certyfikaty mają bezpośrednie przełożenie na odbiorców podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej i budynki przez nich administrowane. 

Dlatego też na koniec spotkania certyfikaty wraz ze znakami "NO SMOG" zostały przekazane odbiorcom. Znaki "NO SMOG" zostaną umieszczone na budynkach, w których znajdują się siedziby odbiorców. W planach jest wspólna inicjatywa oznakowania większości budynków w mieście, do których dostarczane jest ciepło sieciowe.


pogotowie
Informacje o cieple
bip
um suwalki
nfosigw projekty
Izba gospodarcza
ure
CIRE
Nape
NFOS
blok energetyczny
© copyright by PEC w Suwałkach Sp. z o.o. - wszelkie prawa zastrzeżone
DESIGN BY ONAVI