małe litery  duże litery  wysoki kontrast wysoki kontrast
rot
rotrotrot
» STRONA GŁÓWNA » Projekt EMPI
   Od września 2016r. przystąpiliśmy do udziału w projekcie EMPI Zarządzanie energią w przemyśle wg  ISO 50001. Projekt jest dofinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej.
   W Polsce operatorem tego programu jest Ministerstwo Środowiska wspólnie z Narodowym Funduszem  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a wykonawcą Narodowa Agencja Poszanowania Energii SA, która współpracuje przy realizacji tego działania z norweskim partnerem Norsk Energi - liderem doradztwa w dziedzinie efektywności energetycznej w przemyśle.
     Celem projektu jest popularyzacja systemu zarządzania energią w polskich przedsiębiorstwach poprzez przygotowanie do wdrożenia tego systemu, co w efekcie oznacza: obniżenie wydatków  na energię, zwiększenie efektywności produkcji oraz obniżenie poziomu emisji gazów cieplarnianych.
 
     Do realizacji projektu wybrano 9 polskich firm, w tym 5 firm ciepłowniczych z Tarnowa, Słupska, Lublina, Koszalina i Suwałk. Projekt będzie trwał do końca września 2017r.
 
 
pogotowie
Informacje o cieple
bip
um suwalki
nfosigw projekty
Izba gospodarcza
ure
CIRE
Nape
NFOS
blok energetyczny
© copyright by PEC w Suwałkach Sp. z o.o. - wszelkie prawa zastrzeżone
DESIGN BY ONAVI