małe litery  duże litery  wysoki kontrast wysoki kontrast
rot
rotrotrot
» STRONA GŁÓWNA » Odwiedzili nas Suwalczanie

Odwiedzili nas Suwalczanie

     W dniach 24-25 października 2014r. w ramach organizowanych Dni Otwartych Ciepłowni gościliśmy w naszym przedsiębiorstwie  dzieci i młodzież z suwalskich szkół oraz mieszkańców Suwałk.
Zawitały do nas między innymi dzieci i młodzież ze szkół: SP nr 4, SP nr 6, Zespołu Szkół nr 9, SP nr 7, SP nr 10, SP nr 11, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół nr 6.
W sumie odwiedziło nasz zakład ok. 600 osób.
      Wszystkich przybywających witał komisarz Dymski - pogromca dymów. Zwiedzanie zakładu rozpoczynało się od składu opałowego, gdzie po drodze wykonywane były zdjęcia przy kominie i na wadze samochodowej, przez którą przejeżdżają samochody z węglem.
    Następnym  etapem  było wejście na teren ciepłowni, gdzie goście zobaczyli: stację uzdatniania wody, pompownię, halę kotłów, nastawnię, turbomaszynownię. Dbając o bezpieczeństwo zwiedzających, zaopatrzyliśmy ich w kaski ochronne i zatyczki do uszu.
        Uczestnicy oprowadzani byli przez pracowników  ciepłowni, którzy opowiedzieli o procesie produkcji ciepła i energii elektrycznej, wyjaśniali wątpliwości, odpowiadali na pytania.
Zainteresowanie naszym zakładem było duże, pytania pojawiały się w każdej grupie zwiedzających. Usłyszeliśmy wiele miłych słów na temat pomysłu zorganizowania dni otwartych, a także opinie, że takich dni powinno być więcej.
Po zwiedzaniu ciepłowni goście przechodzili do Zakładu Robót Inżynieryjnych, gdzie były przygotowane konkursy oraz poczęstunek. Zainteresowaniem szczególnie dzieci cieszył się pokaz doświadczeń chemicznych przygotowany przez pracowników laboratorium.
         Na koniec wszyscy goście otrzymali broszurki informacyjne i ulotki na temat działalności przedsiębiorstwa, problemów związanych z niską emisją, a dzieci komiksy z komisarzem Dymskim, książeczki "Ciepły dom" oraz gadżety z logo PEC.
         Atmosfera podczas tych dni była sympatyczna i ciepła (mimo zimna na zewnątrz). Cieszyło nas   zainteresowanie naszą pracą oraz tym jak powstaje ciepło. Okazało się, że spora część zwiedzających inaczej wyobrażała sobie proces produkcji ciepła. Nie sądzili, że kotły są takie duże, że jest aż taka ilość różnych urządzeń, że wszystko jest zautomatyzowane. Dzięki takiej wycieczce mogli zweryfikować swoje wyobrażenia i przekonać się jak to wszystko wygląda w rzeczywistości.
         Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasz zakład i mamy nadzieję, że warto było do nas zawitać i poznać nas bliżej.
pogotowie
Informacje o cieple
bip
um suwalki
nfosigw projekty
Izba gospodarcza
ure
CIRE
Nape
NFOS
blok energetyczny
© copyright by PEC w Suwałkach Sp. z o.o. - wszelkie prawa zastrzeżone
DESIGN BY ONAVI