małe litery  duże litery  wysoki kontrast wysoki kontrast
rot
rotrotrot
» STRONA GŁÓWNA » Lekcje ciepła w szkołach

W styczniu 2019 r. prowadziliśmy działania edukacyjne mające na celu podniesienie świadomości najmłodszych mieszkańców miasta w zakresie ochrony powietrza oraz szkodliwości niskiej emisji dla zdrowia i środowiska.

W dniach od 7 do 18 stycznia w szkołach podstawowych zorganizowaliśmy spotkania, które skierowane były do dzieci klas zerowych i pierwszych szkół podstawowych.

Podczas spotkania przybliżyliśmy dzieciom tematykę energii cieplnej w życiu codziennym oraz konieczność dbania o środowisko naturalne. Wykorzystaliśmy w tym celu książeczkę o "Czerwonym Kapturku w mieście".

Dzieci dowiedziały się w jaki sposób produkowane jest ciepło ekologiczne oraz ciepło systemowe i w jaki sposób dociera ono do mieszkań. Poznały zasady oszczędzania i mądrego korzystania z ciepła. Poprzez pięknie ilustrowaną książeczkę dzieci mogły przenieść się w świat Czerwonego Kapturka, który ułatwił im przyswojenie niezwykle ważnych informacji dotyczących ciepła.

Po zakończeniu spotkania, dla utrwalenia treści przekazywanych informacji każde dziecko otrzymało na pamiątkę egzemplarz książeczki o Czerwonym Kapturku wraz z kolorowanką.


pogotowie
Informacje o cieple
bip
um suwalki
nfosigw projekty
Izba gospodarcza
ure
CIRE
Nape
NFOS
blok energetyczny
© copyright by PEC w Suwałkach Sp. z o.o. - wszelkie prawa zastrzeżone
DESIGN BY ONAVI